Кожному

Простий спосіб не платити за лікування

У будь-якій країні світу стоматологічне лікування є достатньо дорогим, а лікування у спеціалістів – лікарів, які не є універсалами (ті, що вміють все), а займаються лише чимось одним, є дуже дорогим.

Вартість лікування в дорогій клініці, у якій країні вона не була б, залежить від багатьох чинників, наприклад оплати праці зіркових спеціалістів, використання дорогого обладнання та дороговартісних технологій, стандарту інфекційної безпеки (щоб нічим не заразитися) тощо.

Страхова медицина в галузі стоматології не працює і у більшості країн світу є нічим іншим, як лімітованим відшкодуванням витрат застрахованої особи, наприклад у США це становить приблизно $1500 на рік. Причому цих грошей вистачає лише на одну керамічну коронку. Я не знаю жодного прикладу, де стоматологічне лікування покривалося повністю навіть за умови найнижчої вартості лікування.

Утім, у світі винайшли дуже простий спосіб не платити за стоматологічне лікування! І цей спосіб полягає в тому, щоб бути здоровими і усвідомлювати просту річ – чисті зуби не хворіють!

Це найкраще рішення і для українців, які теж можуть не витрачати грошей на стоматологічні процедури!

Загалом є лише три причини, через які люди втрачають зуби.

Перша причина – це карієс або просто дірки в зубах, які, нажаль, має практично кожен українець і яких може й не бути (як, наприклад, у мешканців Швеції), якщо добре чистити зуби хоча би двічі на день та раз на півроку відвідувати стоматологічного гігієніста для професійного чищення зубів.

Так, спочатку маленька чорна дірка на навіть достатньо чистих зубах, стає великою, а потім, через несамовитий біль, з зуба видаляють нерв (часто вночі і зовсім не вдома, а там, де застає біль), і зуб стає "мертвим". Відтак його намагаються врятувати всі інші лікарі. Вони рекомендують перелікувати зуб і кажуть, що причиною цього є не Ви (щоб Вас не образити), а попередній лікар. Хоча в результаті саме Ви змушені шукати імплантолога і платити гроші за імплантати та штучні коронки, які імітують вигляд справжніх зубів.

Найкраще рішення для українців

Карієс або дірки в зубах

0
0
1
3 причини через які люди втрачають зуби

Друга причина – це пародонтит, тобто запалення ясен, спричинене інфекцією, яка є в зубному нальоті, тобто в зубних відкладеннях, які накопичуються у важкодоступних для чищення ділянках. На пародонтит страждає більша половина українців, а схильність до нього може передаватися спадково – від батьків до дітей. Якщо пародонтит є у Вас чи у Ваших батьків, то, ймовірно, він буде у Вас чи у Ваших дітей.

Запалення ясен починається непомітно для людини. Поступово від цього зменшується кількість кістки, яка розміщена під яснами. Хоча кістка тане, як шматочок льоду на столі, ясна від запалення набрякають, як тісто на дріжджах, маскуючи таким спосіб дефіцит кістки, і роблять для Вас "ведмежу послугу", приховують уже наполовину оголені корені зубів і створюється враження цілковитого здоров'я зубів.

Помітно стає потім, років після п'ятдесяти, коли здорові на вигляд і трохи оголені від ясен зуби починають хитатися і з'являється страх, що ось вони всі випадуть. Цей страх підсилюється тим, що імплантолог, до якого Ви звернулися за консультацією, розводить руками і каже, що у Вас недостатньо кісткової пропозиції для встановлення імплантатів. Він "малює" перед Вами сумну картину повернення до видимого здоров'я, що триває кілька років та коштує, як дорогий автомобіль.

Водночас як перша, так і друга причина (карієс та пародонтит), через які люди втрачають зуби, а потім, звісно, платять стоматологам великі гроші, щоб ці зуби повернути, потребує не так вже й багато часу та грошей. Важливо - щоденно ретельно чистити зуби самостійно та користуватися лише однією професійною послугою – чищення зубів стоматологом-гігієністом раз на півроку, що триває приблизно одну годину!

Тобто професійна гігієна раз на півроку є послугою для здорових, а не для хворих людей.

Якщо регулярно приходити на професійну гігієну до спеціаліста, то Вам не загрожує ні карієс ні пародонтит, навіть якщо Ви отримали цю хворобу спадково!

Річний страховий внесок за медичне страхування у галузі стоматології, наприклад у США, є значно більшим, ніж сумарна вартість професійної гігієни, яку потрібно оплачувати лише два рази на рік.

Якщо порівнювати культуру українців з європейцями чи американцями, то вона відрізняється тим, що на заході більшість людей усвідомлює, як можна заощадити свої витрати на стоматологічні процедури, і не розраховує, що замість них це зробить хтось інший, наприклад держава чи страхова компанія.

Навіть у нас, у клініці, яка працює у преміум сегменті, вартість професійної гігієни коштуватиме Вам 140 доларів на рік (приблизно 10-12 гривень на день), якщо приходити на цю процедуру раз на пів року (дивись інформацію про наші Центри турботи про ясна та зуби). Така сума, звісно, не співрозмірна з вартістю навіть одного імплантату, яка складає 3.000 доларів, і це без керамічної коронки.

Третя причина, через яку люди втрачають зуби, – це прикус або, іншими словами, співвідношення зубів верхньої та нижньої щелеп.

Пародонтит

(запалення ясен, спричинене інфекцією)

140 доларів на рік вартість здорових зубів

(приблизно 10-12 гривень на день)

Прикус

(співвідношення зубів верхньої та нижньої щелепи)

0
0
1
Для восьмих зубів немає місця

У більшості випадків у сучасної людини зуби в щелепі просто не поміщаються, тому що щелепи стали меншими! Згадайте, який вигляд у книжках з природознавства на малюнках мали первіснообщинні люди, – з величезними щелепами та ногою кабана в руках!?

Через те, що для восьмих зубів немає місця у щелепі, коли вони прорізуються, то займають вимушене положення – верхні ростуть в щоку, а нижні стають боком, чим створюють неправильні контакти між верхніми зубами і розбалансовують усю зубну систему, тиснуть на сусідні зуби, змушуючи і їх змінювати своє положення. Так починаються проблеми, які з часом стають все гострішими.

Досвідчені стоматологи рекомендують видаляти восьмі зуби, або зуби мудрості, ще в молодому віці. У дівчаток це варто робити в 14 років, а у хлопчиків – у 16. Є випадки, коли восьмі зуби не з'являються і тому немає потреби їх видаляти. Аби дізнатися про це, у 14-16 років треба зробити комп'ютерну томографію.

У такому віці зуби мають ще не сформоване коріння і розміщені у своєрідній капсулі, тому їх не видаляють, а вилущують. Вилущення та загоєння відбувається дуже швидко. За звичай, ми видаляємо усі чотири зуби за один раз під потенційованим знечуленням (медичний або медикаментозний сон).

Раніше такі видалені зуби просто викидали або передавали "мишці" чи "феї" на зберігання, залежно від того, які ритуали підтримували в тій чи тій сім'ї. Сьогодні з'явилася можливість відправити такі зуби в кріобанк у Лондон, виділити з них стовбурові клітини та заморозити. Це таке собі ДНК молодої та здорової людини. І хоча не всі розділяють такий погляд, аргументів "за" з кожним роком стає все більше.

Що пізніше робити таке видалення, то важче це робити, хоча потреба у видаленні залишається завжди. За австрійськими стандартами після 25 років потрібно, щоб підстав для видалення було більше адже видалення зубів зі сформованими коренями доволі складне.

Тому якщо це не зробили раніше, варто провести комп'ютерну томографію, оцінити стан восьмих зубів та здійснити функціональне обстеження зубо-щелепної системи. Таку процедуру треба робити і тим, хто вже не має восьмих зубів. Адже у молодих людей все частіше спостерігаємо надмірне стискання зубів уночі, таке собі звільнення від стресу. Унаслідок цього стираються зуби і руйнується зубна система. У 2009 році, після чергової кризи, коли у Британії побачили стрімке зростання кількості людей, які вночі стискають зуби, цю проблему жартівливо назвали "хвороба бізнесмена", пояснюючи тим, що коли бізнесмен спить, то відпочиває лише половина його голови, а інша половина працює – віддає чи бере кредити тощо.

Тепер проблема помолодшала і лише функціональне обстеження зубів, суглобів та м'язів може або підтвердити цю проблему або спростувати її. У випадку очевидного (підтвердженого) нічного стискання і стирання зубів, варто робити спеціальну капу, побідну до такої, яку мають боксери. Мій 27-річний син користується такою капою вже 7 років. Коли ми побачили у нього ознаки стирання зубів, він був студентом (а не бізнесменом), тому наше припущення, чому він стискає зуби, було таким – або кохання, або іспити. Обстеження показало також ознаки руйнування його зубо-щелепної системи через неправильний прикус, хоча на вигляд у нього були дуже красиві зуби. Після двох років носіння брекетів, мій син продовжує носити капу.

Ми, стоматологи, можемо побачити ознаки такого стирання зубів і під час професійної гігієни у наших Центрах турботи про ясна та зуби.

Усе треба робити вчасно!

Видаляти восьмі зуби потрібно:

у 14 років для дівчаток у 16 років для хлопчиків

Замороження та збереження ДНК

"Хвороба бізнесмена"

0
0