Центр щелепно-лицьової хірургії

Ортогнатична хірургія

Ортогнатична хірургія - це сучасна і невід'ємна частина щелепно-лицевої хірургії. Це мистецтво та наука корекції зубно-лицевих деформацій за допомогою ортодонтичного руху зубів та хірургічної репозиції кісткових структур. Ортодонтичне лікування, перш за все, це лікування патологічного прикусу шляхом руху зубів у їх кістковій основі. Проте, успішна корекція неправильного прикусу, поєднаного з скелетними невідповідностями (неправильне співвідношення між скелетними структурами) між верхньою і нижньою щелепою є часто неможлива тільки за допомогою ортодонтичних засобів.

0
При лікуванні ортогнатичних пацієнтів потрібно вирішити три завдання:

1Функція. Крім досягнення нормальної жувальної функції,  ми часто розглядаємо інші проблеми спричинені аномальними співвідношенням щелеп, такі як: дефекти мови; апное уві сні (тимчасове припинення дихальних рухів під час сну); атриція зубів, що виникає при бруксизмі (патологічне тертя зубами верхньої щелепу з зубами нижньої щелепи); пародонтологічні проблеми; та проблеми скронево-нижньощелепного суглоба.

2Стабільність результатів. Остаточне ортогнатичне лікування - це зміна життя і важливо досягти зубної та скелетної стабільності після лікування. Досвід показав, що деякі ортодонтичні переміщення зубів можуть не бути стабільними в довготерміновій перспективі так як нервово-м'язовий вплив на репозиціованну щелепу може спричинити рецидив.

3Естетика. Гармонія обличчя часто є головною проблемою пацієнта. Естетичний дисбаланс часто є результатом зубно-скелетного дисбалансу.

В залежності від цілей корекції та величини вади операція може проводитись на одній або на двох щелепах.

0
surgery-block-1
0
Чотири основних кроки лікування

1Передопераційне ортодонтичне та стоматологічне лікування (9-18 місяців). Остаточне планування операції;

2Хірургічне лікування (операція з 6-тижневою післяопераційною опікою);

3Післяопераційне ортодонтичне лікування (додаткове) (6-9 місяців з протетичною реабілітацією);

4Ретенція (стабілізація вади) - 2 роки.

0
surgery-center-2
0

Також при цього виду операціях ми часто при необхідності проводимо геніопластику (пластику підборіддя), а також як окрему операцію. Ми проводимо корекцію асиметрії, висунення, переміщення назад, зменшення чи збільшення в вертикальній проекції підборіддя.

0
surgery-center-3
0