Перейти до основного вмісту

Ознаки пародонтиту

Ознаки пародонтиту

Кровоточивість ясен

Кровоточивість ясен є першою ознакою пародонтиту. І це погана новина! Просто купити зубну пасту чи навіть чистити нею зуби – не допоможе позбутися кровоточивості. І це ще одна погана новина! Пародонтит – це проблема дорослих, яка починається у молодому віці. Колись це називали пародонтозом. Хоча, головне – це, на жаль, хвороба.

наявність пародонтиту чи пародонтозу у батьків

Пародонтит – це хвороба не зубів, а ясен, які оточують зуби і які внаслідок запалення руйнують кістку, що призводить до розхитування зубів та їх втрати. Запалення виникає через надмірну кількість бактерій в ділянці, де ясна прилягають до зубів. Ці бактерії мають схильність передаватися від батьків до дітей. Це, як в тій українській приказці «вродися/вдайся» – ви в тата чи в маму?

Поганий запах з рота (галітоз)

Це теж ознака пародонтиту, пов’язана з надмірною кількістю бактерій між зубами, які не можна вичистити зубною щіткою.

Чутливість зубів

Зазвичай так реагує шийка або корінь зуба, які мають знаходитись у кістці, а у випадку з пародонтитом рівень кістки є, зазвичай, нижчим через що і реагує частина зуба непокрита емаллю - це як гола, нічим не прикрита шия зимою!

Проте, я маю для вас хороші новини!

знаємо як допомогти

Маємо чіткий алгоритм дій

знаємо як допомогти

Ми знаємо, як зробити так, щоб ваші ясна більше ніколи не кровили, не було поганого запаху та зменшилась чутливість зубів! Головне, приходьте до нас, якнайшвидше.

Приходьте якнайшвидше, адже пародонтит – це підступна і важка хвороба, внаслідок якої можна втратити усі, навіть на вигляд цілком здорові, зуби (без жодної дірки). Ця хвороба є в молодих людей, але вони про неї, на жаль, не знають. Розкажіть друзям, що кровоточивість та запах з рота це ознаки великої проблеми – вони будуть вам вдячні, адже це ви, а не вони читають цей сайт. Пік пародонтиту – 36 років і запобігти пародонтиту можна лише заздалегідь до цієї дати.

Те, що ми, батьки, можемо передати своїм дітям схильність до якихось там бактерій чи те, що наші батьки передали їх нам, це, звісно, теж погана новина. Приходьте до нас, якнайшвидше, як тільки довідаєтесь, що батьки або бабуся чи дідусь мають пародонтит/пародонтоз чи страждають беззубістю, навіть якщо вони і не знають, через що втратили свої зуби.

Маємо чіткий алгоритм дій

На жаль, ми не можемо позбутися цих бактерій зовсім – немає таких ліків. Але не хвилюйтесь – ми знаємо, як зробити так, щоб бактерії, які ви отримали у спадок від батьків не завдавали вам жодної шкоди. Ми знаємо, як зробити так, щоб незалежно від наявності бактерій хвороби просто не було. Головне, це контролювати їх кількість, адже коли бактерій мало, то і шкоди від них мало.

ПЕРШЕ, що ми маємо зробити, коли Ви прийдете, так це перевірити, як ваші ясна прилягають до ваших зубів – скринінг ясен. Це не довго і не боляче. Це просто необхідно, щоб знати, як нам поступати далі. Уявіть собі, що ясна це як сорочка, яка прилягає до шиї. Якщо ясна щільно прилягають до зубів, ніби усі ґудзики застебнуті, означає, що пародонтиту немає. Якщо ґудзики розстебнуті, то пародонтит, на жаль, є і чим більше цих ґудзиків розстебнуто, то тим більшою є проблема, адже там, в ділянці розстебнутих комірчиків і «живуть» бактерії.

Якщо результати скрінігу ясен покажуть 1-2-3 мм, то пародонтиту немає ( у такому разі кровоточивість є сигналом запалення ясен, яке називається гінгівітом) , якщо 4-5 мм, то пародонтит є у легкій чи середній стадії, якщо більше 6 мм, то це важка форма пародонтиту.

Щоб позбутися кровоточивості та поганого запаху з рота, нам потрібно забрати ці бактерії – це називають «професійною гігієною», яку роблять стоматологи гігієністи – лікарі, які спеціалізуються на профілактиці. Цю процедуру придумали в Канаді та Америці більше, як 100 років тому і здоровим людям цю процедуру треба робити кожних пів року. Тим, у кого є запалення ясен і «комірчики» розстебнуті на 4-5 мм, робити професійну гігієну треба кожні 3 місяці. Не бійтеся! Це не боляче і завдяки тому, що ми використовуємо теплу воду, ще й не потребує анестезії. Лікуванням важкого пародонтиту займаються лікарі пародонтологи і таке лікування потребує додаткової діагностики – у нашому випадку за Системою Заблоцького.

Отже, у вас є два варіанти, як розпочати боротися з кровоточивістю та поганим запахом

Незалежно від вашого віку Ви можете записатись виключно на скринінг ясен - діагностику, яка триватиме до 30 хвилин і коштуватиме 500 грн і лише тоді, після діагностики та розмови з лікарем, приймати рішення щодо подальших ваших кроків у боротьбі з кровоточивістю та запахом, адже ви будете знати свій діагноз, скільки вам необхідно візитів до лікаря та скільки це вам коштуватиме.

Якщо Ви молода людина і Вам не більше 50 років, Ви можете вибрати опцію «Все включено», яка у нас називається «Re-Hygiene», куди входить і діагностика (скринінг ясен), і панорамний знімок, і сама професійна гігієна, і діагностика прихованих проблем (карієсу-дірок у зубах, непрорізаних зубів мудрості, виявлення стертості емалі зубів, яка може спричиняти надмірну чутливість зубів, яку треба відрізнити від чутливості, пов’язаної з пародонтитом), а також підбір засобів по догляду за вашими зубами та навчання вас правильному чищенню зубів вдома. Ця послуга коштуватиме вам приблизно 100 євро (оплата в гривнях) і триватиме біля двох годин.

Це найкращий варіант. Проте, у цьому варіанті є два «але». Якщо виявиться, що ваші «комірчики» розстебнуті на 4-5 мм, то у вас може бути два візити по 100 євро і за один раз лікар зможе справитись тільки з зубами однієї щелепи та призначити вам ще один візит.

Якщо в результаті діагностики виявиться, що ваші «комірчики» розстебнуті на 6 мм чи більше, то лікар гігієніст направить вас в клініку до лікаря пародонтолога адже у такому випадку треба буде розглядати чищення зубів по сегментах (по шість зубів за візит) або професійне чищення зубів під наркозом, що потребуватиме додаткової діагностики по «Системі Заблоцького» та консиліуму.

Важливо знати!

Чому мені важливо, щоб ви запам’ятали вартість в євро?

Тому, що успіх у боротьбі з пародонтитом полягає не в одноразовому, а в регулярному професійному чищенні зубів у лікаря (під яснами - там, де Ви самі не можете) та регулярному (самостійному) чищенні зубів вдома зубною щіткою та йоршиками (міжзубними щіточками, розмір яких підбере Вам лікар). Регулярне відвідування лікаря вимагатиме від Вас регулярних витрат часу та грошей. Якщо ж Ви приходитимете регулярно, то Ваші візити триватимуть менше часу (біля години) і коштуватимут ь менше - біля 70 євро. Якщо ж Ви пропустите Ваш регулярний візит більше, ніж на місяць, то він знову триватиме довше (1,5 години) та коштуватиме дорожче – 100 євро. Це, як чистити зимою сніг – якщо сьогодні почистили, то завтрашній сніг буде чистити легше. Якщо забули і не почистили, то він замерзне і стане льодом, через що новий сніг почистити стане важче . Тому, просто запам’ятайте формулу 100/70/100, а ми робитимемо все можливе, щоб тримати вартість нашого Re-Hygiene сервісу у цих межах.

Чому не варто шукати спеціалістів хто зробить це швидше/дешевше?

Не намагайтесь шукати тих спеціалістів, хто робить це швидше. Менше ніж за годину неможливо зробити регулярний візит так, як треба, не кажучи вже про те, що знову потрібно підібрати йоршики (через менше або більше запалення може бути потрібен інший розмір) та, можливо, зробити прицільний рентгенівський знімок – щоб з’ясувати чи, часом, не пломба або штучна коронка з поганим крайовим приляганням не є причиною кровоточивості ясен.

Не варто шукати тих, хто зробить це дешевше. У нашому випадку цим займаються лікарі стоматологи, у яких професійний догляд за зубами є їхньою спеціалізацією. І вони зранку до ночі роблять лише це, а не займаються пломбами чи коронками. Мало хто з лікарів стоматологів, які мають іншу спеціалізацію, можуть так професійно провести вимірювання ясен, розуміються в засобах по догляду за зубами, чи зможуть професійно підібрати Вам йоршик необхідного розміру, не кажучи вже про те, що зможуть навчити Вас правильно чистити зуби. Під час Вашого першого візиту до нас, лікарі підберуть Вам йоршики та навчать, як ними користуватися, навчать Вас як чистити зуби зубною щіткою. Ви зможете забрати цю щітку та йоршики з собою, адже вони вже Ваші. Проте це не подарунок після кожного візиту – ми заздалегідь купляємо їх для того, щоб навчити Вас, як правильно чистити зуби. А, до речі, Ви знаєте, що діти до 16 років чистять лише зуби, а дорослі, після 16 років, мають чистити і зуби і ясна?

Не нехтуйте регулярним домашнім доглядом і чистіть зуби двічі на день щіткою та йоршиками, адже якщо Ви протягом 24 годин не почистите зуби, то на них утворюється біоплівка, яку можна зруйнувати лише механічно у лікаря. Потім ця плівка, як магніт, притягує все нові і нові бактерії.

Не треба чекати на страждання!

Страждання починаються значно пізніше, після того, як зуби починають розхитуватися та випадати, що переважно відбувається після 50- 60 років і супроводжується словами «у мене раніше такого ніколи не було». Як наслідок, приблизно 80% людей 80 річного віку не мають жодного зуба і якби вони просто чистили зуби, то такого би ніколи з ними не сталося!

Уявіть собі, що ясна – це, як тоненька ковдра на ліжку. Коли ж приєднуються запалення, то ясна набрякають, як тісто на дріжджах, і стають, як пухова ковдра. І ця «пухова ковдра», яка кровоточить, буквально «кусає» кістку, що лежить під нею. Пручаючись, кістка тікає - осідає, як шматочок льоду на столі і кістки стає все менше і менше. Проблема в тому, що люди довгий час не помічають того, що кістка «тікає» і виною в цьому є ясна, які за рахунок набряку приховують те, що кістка осідає вниз. Часто, нам з сумом, приходиться пояснювати людям, які прийшли надто пізно, що після лікування пародонтиту, коли набряк ясен спадає, оголюються шийки зубів і при усмішці ясна погано виглядають – між зубами з’являються чорні проміжки: здоров’я більше – естетики, на жаль, менше.

Хто входить в групи ризику захворювання ясен?

Тютюн втричі збільшує ризик пародонтиту. Ризик ускладнень зубної імплантації у два рази вищий у тих, хто палить. Хоча у тих, хто палить, запалення ясен часто проходить безсимптомно – ясна не кровлять.

У жінок гормональні зміни підвищують ризик появи захворювання ясен. Тому здоров’ю ясен варто приділяти більше уваги впродовж пубертатного періоду (приблизно в 12 років), менструації, вагітності чи менопаузи, а також при прийомі контрацептивів. Особливу увагу яснам треба приділяти тим жінкам, які спостерігали кровоточивість ясен до вагітності, адже у таких випадках зростає ймовірність передчасних пологів. Тому, вагітним жінкам варто відвідувати стоматолога гігієніста що три місяці.

Доказова медицина виявила наявність двостороннього взаємозв’язку між цукровим діабетом та пародонтитом. У людей з цукровим діабетом у 2,9 рази частіше діагностується пародонтит. Здорові ясна сприяють контролю рівня глюкози в крові, а контроль діабету, у свою чергу, забезпечує здоров’я ясен.

Останні дані, які були опубліковані у на початку 2019 року, говорять про те, що у пацієнтів, які страждали хворобою Альцгеймера (старече слабоумство) виявлені бактерії, які спричиняють пародонтит. І хоча зараз наукова спільнота займається більш детальним вивченням цього питання, вже зараз можна припустити, що контроль кількості бактерій, які викликають пародонтит, має велике значення – коли тих чи інших бактерій мало, то і сили спричинити проблему мало і, навпаки, коли бактерій багато, то вони спроможні викликати/підсилювати/провокувати і інші, раніше не пов’язані між собою хвороби.

Чи рятують нові технології від пародонтиту?

Не чекайте на нові технології – вони вже є.

Зубна імплантація за відсутності зубів є чи не єдиним виходом (окрім знімних протезів, які на ніч треба знімати і класти у склянку з водою), яка дозволяє повернути людині втрачені зуби і замінити їх на штучні, які виглядають, як справжні – їх не треба на ніч знімати. Проте є одне «але». І це «але» називається періімплантит. Через який можна втратити усі імплантати і знову залишитись беззубим.

Якщо Ви хочете дочекатися ще більш прогресивніших технологій, за допомогою яких можна буде вирощувати зуби, то вони не за горами, але якщо ви не будете доглядати за цими новими зубами так, як доглядали раніше, то ви їх втратите…. через пародонтит. І не так важливо, скільки ці технології коштуватимуть. Так само як люди втрачають зубні імплантати. Періімплатит - це така ж сама бактерія, яка викликає запалення ясен. Запалення ясен біля зубів називається пародонтитом. Запалення ясен біля імплантатів називається періімплантитом. Наслідок один - втрата зубів та втрата імплантатів.

Пародонтит – це велика проблема, яку, водночас, легко попередити: чистіть зуби двічі на день за допомогою щітки, пасти та йоршиків і ниток (коли зуби стоять досить щільно) та двічі на рік приходьте до стоматолога гігієніста, щоб він чистив Ваші зуби там, де Ви самі не зможете і пам'ятайте, головне – це регулярність.

Записатись